12.4.2015 Béčko začalo jarní část vysokým vítězstvím

13.04.2015 15:28

Blue Flames B : Barum  6:0 (1:0)  Kouřil 3, Sedlinský 2, Půček

Na první jarní zápas se sešla dobrá sestava a tak se čekal vyrovnaný zápas, protože nás čekal tým Barum, který byl po podzimu druhý v tabulce. Zápas byl ale vyrovnaný jen prvních pár minut. Hned od začátku jsme totiž aktivní obranou nedali soupeři místo na nějaký pokus o převahu a naopak sami čekali na příležitost k zaútočení. Vzadu dobře dirigoval obranu Michal Beránek, akce rozehrával Milan Kouřil a vpředu vířil vzduch Jirka Nejezchleba. A postupně se přidávali další. Barumáci se v této části hry vůbec nedostali k naší brance. Vedení jsme se ujali v 5.minutě, Když Jirka pronikl po pravé straně přes dva protihráče a přesnou přihrávkou našel na druhé straně osamoceného Milana, který si tváří v tvář soupeřovu brankáři věděl rady. Minutu nato se soupeř dostal k vůbec první střele, ta však skončila v plachtě za naší brankou. V 7.minutě došlo k další zaznamenáníhodné události, když se na place objevil po půlroční herní přestávce uzdravený manažer Martin Dilhof. Barum začal projevovat větší herní aktivitu, jenže bez nějakého účinku, protože jednak jej naše aktivní hra nepouštěla do nějakých vyložených šancí a taky ho brzdila jeho vlastní nepřesnost. V 10.minutě se dostal do sólového úniku Jirka Nejezchleba, překonat soupeřova brankáře se mu ale nepodařilo. Barum odpověděl několika střelami, v brance ale stál pozorný Roman. Největší šance jsme tak soupeři nabídli sami. Okolo 17.minuty jsme se najednou pustili do bezhlavého útočení a vzadu jsme nechávali nanejvýš jednoho hráče. Samozřejmě naše útoky končily nepřesnými přihrávkami a soupeři tak měli tři brejky za sebou. Nedali naštěstí ani jeden. Jednak díky Romanovi v brance a taky kvůli vlastní zbrklosti v zakončení. Tuto fázi zápasu ukončil minutu před poločasem Jirka, když znovu upláchl všem, jeho padáček přes soupeřova brankáře skončil ale na břevně.

Ve druhém poločase se do nás soupeř pustil zostra, jeho nápor ale už po dvou minutách utnul Martin Půček, když  po narážečce s Milanem nedal prudkou polovysokou střelou brankáři šanci k zásahu. Barum na naše dvoubrankové vedení zareagoval poloviční power-play, když se jeho brankář začal vysouvat až k půlící čáře. To se mu ale rychle nevyplatilo. Po minutě téhle taktiky ztratil brankář na polovině míč v souboji s Tomášem Sedlinským a Sedlin v pohodě trefil zdálky prázdnou branku. A když se po dalších dvou minutách trefil Milan z boku k bližší tyči, byl zápas vlastně rozhodnut. Soupeř se však nepoložil a dál útočil s brankářem v poli. Největší spád měla hra od 30. do 35.minuty. Ve 30.minutě Roman výborně zakročil proti střele zblízka a z protiútoku netrefil Sedlin zdálky padáčkem prázdnou branku. Za další minutu soupeřův útočník hlavou těsně minul míč před naší odkrytou brankou. Ve 32.minutě se uvolnil Sedlin a ranou pod břevno  zvýšil na 5:0. Minutu nato trefil soupeř tyč a Roman měl co dělat, aby se míč nedokutálel za brankovou čáru. A ve 34.minutě se zdálky opřel do míče Milan a velepřesnou ranou k tyči uzavřel skóre na 6:0. Do konce zápasu ještě zbývalo šest minut, nic podstatného se na hřišti už neudálo. Barum se snažil vstřelit alespoň čestný gól, my jsme ale stále poctivě bránili a dopředu se už nehrnuli. Zápas tak skončil naším nečekaně jasným vítězstvím.