15.5.2016 Béčko podle předpokladů: prohra s prvním a výhra s předposledním

17.05.2016 20:53

Blue Flames B : Benfika Újezd  1:4 (0:3)  Šlapák

Dnešní hrací den jsme začali s letošním suverénem soutěže, újezdskou Benfikou. Sešlo se nás na letošní poměry celkem dost, měli jsme ale (staro)nového brankáře. Pepa měl od minulého zápasu nakopnutý palec, a tak si do brány stoupl Martin Dilhof, čímž si připsal další svoji letošní funkci – po vedení klubu, střílení branek za Áčko a Béčko se postavil i mezi tyče. A měl se od začátku co otáčet, první rána na něj letěla hned v úvodní minutě. Běhavá Benfika si hned od začátku vytvářela aktivní hrou převahu a když se do kombinace zapojil i její brankář, tak každá akce hrozila míčem v naší síti. Naše obrana odolávala až do 6.minuty, kdy přesná kombinace soupeře skončila rozebráním naší obrany a střelou do prázdné branky. A hned v následující minutě Martin zlikvidoval protivníkovo sólo. Naše první šance přišla až v 8.minutě, střelu Adama Podhrázského však stihla obrana Benfiky zblokovat. Podruhé u naší branky zahřmělo v 11.minutě. Rána zdálky byla přesná a zapadla od břevna do sítě. I v následujících minutách to před naší brankou hořelo. Ve 12.minutě vyběhl Martin z branky do pole, pustil se do kličkování, míč pochopitelně ztratil a výsledkem byl padáček těsně vedle naší opuštěné branky. Ve 14.minutě naše obrana otálela s odkopem, následoval závar před naší brankou a výsledkem byla ruka Oldy Chromečky na brankové čáře, kde zaskakoval za už překonaného Martina. Pro Oldu to znamenalo naštěstí jen žlutou kartu a pro soupeře výhodu pokutového kopu. Ten byl nekompromisní ránou proměněn a prohrávali jsme už 0:3. Benfika se třígólovým vedením namlsala a najednou bylo na hřišti místo i pro naše šance. V 15.minutě se ocitl v naší první ložené šanci Vojta Šlapák, namířil ale vedle. V následující akci se ocitl sám před brankářem Adam Podhrázský, namířil ale do něj. V 16.minutě dobře mířil bodlem Tomáš Sedlinský, brankář ale předvedl tygří skok a ránu vyrazil. Martin se v naší brance taky nenudil, hned z protiútoku musel k zemi po umístěné střele k tyči.

Hned v první minutě druhého poločasu nám svitla naděje. Adam se kličkami zbavil dvou protihráčů, přihrál nekrytému Vojtovi a ten přesnou střelou od tyče do sítě snížil. Hned v další minutě mířil zdálky přesně Ondra Brhel a brankář musel hodně skákat a vyrážet střelu na roh. Hodně rušno bylo na hřišti ve 23.minutě. Nejdříve zachraňoval na brankové čáře Pavel Sádlík, z protiakce se dostala do sóla dvojice Vojta Šlapák – Tomáš Kříž, všechno ale zazdila nepřesná Vojtova přihrávka Tomášovi na paty. Štěstí jsme naopak měli ve 27.minutě. Po skrumáži před naší brankou si obránci dávali navzájem přednost kdo míč odkopne až se ten dostal k soupeřům, kteří se však netrefili do prázdné branky. Následnou rozehrávku poslal Martin přímo na kopačky soupeřů, ti z toho byli zřejmě tak překvapeni, že se znovu netrefili zblízka do odkryté branky. Dalšího gólu v naší síti jsme se ale dočkali ve 35.minutě. Dlouhý výhoz brankáře zachytil nabíhající útočník a svůj sólový nájezd  zakončil střelou mezi Martinovy nohy. To Martina zřejmě těžce namíchlo, protože po zbytek dne už od něj bylo slyšet jen brblání a nadávky. V poslední pětiminutovce jsme měli víc šancí my. Ve 36.minutě pálil Ondra Brhel tvrdě vedle a ve 38.minutě jsme měli po šestém faulu soupeře výhodu 10m kopu. Na ten přiběhl z branky Martin, jeho rána skončila v síti, jenže v té nad brankou. V poslední minutě to ještě zkoušel Vojta, jeho precizní šourák k tyči ale brankář skokem chytil.

Benfika jasně vede soutěž, žádný supervýkon ale nepředvedla. Proti nám to ale stačilo. Hlavně v první půli jsme předvedli nevýrazný výkon a umožnili Benfice si vytvořit náskok. Ve druhém poločase už byla hra vyrovnaná, a kdyby se nám povedlo využít některé šance, mohl být pro nás výsledek příznivější .

Blue Flames B : XXX  4:0 (2:0)  Šlapák 2, Sádlík, Brhel

Druhý dnešní soupeř, tentokrát z opačného konce tabulky, měl být snadným soustem. Nebyl, alespoň ne na začátku. Hned v úvodní minutě musel Martin vyrážet střelu na roh. Ve 3.minutě se soupeři dostali do akce dva na jednoho, aby ve finále netrefili prázdnou branku. Ve 4.minutě se poprvé dostal do šance Vojta, obešel všechny kteří mu stáli v cestě, ztroskotal ale na brankářovi. Vzápětí se soupeř dostal do sólového nájezdu, který Martin výborně vytěsnil nohou. Spád měla 8.minuta. Nejdřív Adam odvrátil soupeřovu finální přihrávku těsně nad břevno vlastní branky. Po rozehrání rohového kopu napálil soupeř břevno a z protiútoku se dostala do brejku dvojice Vojta Šlapák – Pavel Sádlík. Pavel však namířil přímo do brankáře. Při následující akci se prokličkoval až před brankáře Tomáš Kříž ale opět jej nepřekonal. A do třetice se brankář XXX vyznamenal v 10.minutě, kdy střelu Pavla Sádlíka zblízka vytěsnil na roh. Poprvé jsme se tak mohli radovat až v 17.minutě. Pavel se nadechl k sólovému úniku z vlastní poloviny a svůj nájezd zakončil střelou mezi brankářovy nohy. Soupeř se ale nevzdal. Hned v následující minutě Martin výborně zakročil po tečované střele zblízka a dalších několik střel minulo naši branku. Pravidlo nedáš – dostaneš se tak opět naplnilo v 19.minutě. Křížná přihrávka Martina Půčka přes trestňák soupeře našla Vojtu a ten skákavou střelou na vzdálenější tyč upravil poločasové skóre na 2:0.

Druhý poločas začal naší aktivitou. Ve 22.minutě vypracoval Tomáš Kříž šanci pro Vojtu, tomu však střelu vykryl brankář. Ve 24.minutě souboj Vojta versus brankář pokračoval. Vojta se probojoval až před brankáře, položil si jej na zem, ten mu ale vleže stačil míč rukou vypíchnout! Skóre se tak měnilo až minutu nato a to docela kuriózně. Vojta zahrával malou domů, jenže takovým způsobem, že z toho byl umístěný padáček pod břevno. Martin jej musel zachytit rukou a kopal se nepřímý kop. Ránu po rozehrání naše zeď vykryla, jenže rozhodčí nechal kop opakovat pro předčasný pohyb hráčů ve zdi. Následné rozehrání pokračovalo bombou do naší tyče, od ní se míč odrazil k rozbíhajícímu se Ondrovi Brhelovi, který po úprku přes celé hřiště udělal kličku brankářovi a kolem vracejícího se obránce zasunul míč potřetí do soupeřovy sítě. Ve 27.minutě jsme se radovali počtvrté. Adam Podhrázský vyvezl pom straně míč na soupeřovu polovinu, přihrál před branku nabíhajícímu Vojtovi a ten pálil z první do brankáře. Od něj se míč odrazil nahoru, brankář na okamžik ztratil míč z dohledu a pozorný Vojta dorážel do odkryté branky. Zbytek zápasu se stal festivalem neproměněných šancí. Ve 30.minutě unikl Vojta po straně, nahrál Martinu Půčkovi a ten přehodil nejen vybíhajícího brankáře ale i branku. Minutu nato se pustil do kličkované před brankou Vojta Šlapák, tentokrát ale ukličkoval nejen soupeřovy obránce ale i sebe a brankář mu stačil míč sebrat z kopaček. Ve 34.minutě se XXX dostali do akce 3 na 1, nepřesnou přihrávkou se z toho rázem stal náš brejk 3 na 1. Tuto akci ale i Vojta zazdil nepřesnou přihrávkou. Ve 36.minutě se opět konal přímý souboj Vojta versus brankář, zase s vítězným koncem pro brankáře když se nenechal propálit mezi nohama. Ve 39.minutě měli XXX svoji největší šanci ve druhém poločase, když jejich útočník o krok minul přihrávku před prázdnou branku. A v poslední minutě svoji šanci neproměnil Tomáš Kříž, když zblízka napálil brankáře.

Suma sumárum jsou to očekávané výsledky. S vedoucí Benfikou jsme ale mohli uhrát lepší výsledek, oproti podzimu hodně polevila. Proti XXX jsme mohli vstřelit mnohem víc gólů, výkon jejich brankáře ale čněl nad ostatními jako televizní stožár uprostřed města. Co je ale důležitější, naši pronásledovatelé v tabulce oba svoje zápasy vyhráli a poslali nás tak ven z postupových příček. A vracet se na 2.místo bude při současném stavu dost těžké.