Sezóna 2010-2011 skončila.Byla nejúspěšnější v klubové historii.

20.06.2011 17:35

18.června 2011 skončila desátá soutěžní sezóna našeho klubu v brněnských ligách a byla určitě nejúspěšnější.Áčko do poslední chvíle bojovalo o postup do okresního přeboru (možná nakonec postoupí) a Béčko si s předstihem vybojovalo vítězství ve svojí třetiligové skupině.Navíc utvořilo Áčko i Béčko nové klubové rekordy ve střílení branek.

 

Po úvodním vítězném zápase s tradičním soupeřem Parmagianni přišla pohroma.Bez Honzy Vrány ,která byl po operaci,hrálo naše mužstvo jako bez života.Hra byla pomalá a komplikovaná a útočníci jakoby zapomněli střílet branky.Výsledkem byl jeden bod ze čtyř utkání,šest vstřelených gólů a pád na páté místo v tabulce.14.května ale nastal obrat.Honza se vrátil do sestavy a s ním jakoby se vrátila naše podzimní forma.V následujících devíti zápasech jsme ztratili pouze jeden bod a vyjímkou nebyly ani dvojciferné výhry.Rozstříleli se Vojta Šlapák a Tomáš Balon (oba dali na jaře po 16 gólech) a přidali se i ostatní.Výsledkem je rekordních 142 nastřílených branek ve 30 zápasech a návrat do bojů o přímý postup do vyšší soutěže.Všechno rozhodl úplně poslední zápas s mužstvem Kalábek D.Ten jsme ale nezvládli a skončili na celkovém 4.místě.

I tak nás to ale nemusí mrzet.Vzpomeňte si,co jsme dělali minulou sezónu,jak jsme se v pěti lidech zachránili o skóre.V tomto kontextu je naše letošní hra a výsledky obrovský úspěch a pokrok.Loni jsme byli rádi,že jsme při zápasech měli někoho na střídání.Letos chodilo pravidelně 8-10 lidí,na Béčko jednou přišlo i 12.Když si vzpomenete,proti jakým torzům jsme nastupovali,kolikrát jsme hráli proti 4-5 lidem,potom náš kádr ještě víc vynikne.Stali jsme se týmem,který má duch a na zápasy se těší.A to je podle mého názoru ten největší úspěch.

A teď nějaké zápory:Hra Áčka stojí na několika lidech.Ti pokud nepřijdou tak se celá naše hra zhroutí.Příkladem je už zmíněný Honza Vrána.Nepřišel-nebyly góly a body.Vrátil se-přišly střelecké smrště.Dále-zavzpomínejte,že jsme toho moc neuhráli s týmy ze špice tabulky.Vlastně jen výhra s Tomsonem a remíza s Dynamem na podzim.Jarní výhra nad Dynamem se nedá moc počítat,protože soupeř byl v alkoholovém rauši.Podle mého názoru neumíme hrát pod tlakem,příliš zmatkujeme.Odborně řečeno-špatná organizace hry.A taky nepřeceňujme ty vysoké výhry nad oslabenými soupeři.Já si osobně myslím,že celková úroveň 1.brněnské třídy dost upadla,slušný futsal hrálo tak 5-6 klubů a zbytek byl kompars.Schválně se podívejte na celkovou tabulku.

Naše chlouba:Produktivita střelců

Áčko letos nastřílelo ve 30 zápasech 142 branek,což je průměr 4,73 na zápas.Je to nejvíc ze všech 32 klubů 1.brněnských tříd.Rekordní výhra je 12:1 nad Rewinem ze 14.května.Sluší se tak začít hodnocení všech hráčů od našich útočníků.

Klíčovým hráčem našeho útoku a vlastně celého týmu je Honza Vrána.Coby nováček nastřílel na podzim19 branek a stal se nejlepším podzimním střelcem.Na jaře přidal už jen 6 branek,ale připsal si spoustu gólových přihrávek.Jeho největší přínos je však v jeho všestrannosti.Umí založit útok,přihrát na gól,střílet a jako jeden z mála našich útočníků i bránit!Takže podle mého názoru nejlepší hráč klubu.

Druhým nejlepším střelcem je Vojta Šlapák.Po protrápeném podzimu vinou zranění kolena se chytil až v polovině května,pak to ale stálo zato.Od 21.do 30.kola nastřílel 16 branek a stal se s T.Balonem nejlepším střelcem jara.Jeho 5 vstřelených branek v jednom zápase proti Kormidlu je zároveň novým střeleckým rekordem A týmu.

Á propos-Tomáš Balon,naše první posila ze zahraničí,i když Slovensko pro nás pamětníky zase tolik cizina není.Tomáško uměl na hřišti vlastně jedinou věc,střílet góly.To ale uměl dokonale.A tak se stal také nejlepším jarním střelcem.Obrana mu moc nešla,moc se o to ani nepokoušel,naštěstí to zvládali jiní.Teď,když píšu tohle hodnocení,už u nás není,vrátil se na Slovensko.Tak děkujeme Tome za nastřílené góly a vzpomínej na nás v dobrém.

Další útočník -Tomáš Sedlinský.I když o sobě tvrdí,že je obránce,jeho místo je v útoku.Měl famózní podzim,nastřílel v něm 12 branek.Na jaře se mu už tolik nedařilo,přidal jen 3 branky.Místo ale v týmu má,jako buldozer ničí soupeřovy obrany a připravuje šance pro spoluhráče.A přes léto na sobě určitě zapracuje,aby znovu našel střeleckou formu.

V týmu máme i funkci občasného útočníka,to je Milan Kouřil.Občasný proto,že přijde jen někdy,pak je ale platným hráčem do kombinace.Letos nastřílel 9 branek,z toho 5  „Parmazánům“.

No ale ta červená karta v poslední den proti Dynamu to byla kaňka.

Svoje malé role si uhráli i dva poslední aktéři z útoku.Manažer Martin Dilhof opět nastoupil při hráčské nouzi a jedním gólem si prodloužil působení v dlouhodobých  klubových statistikách.Na poslední hrací den přišel i Michal Čermák.Ten se ale nezapsal do klubových statistik gólem,nýbrž červenou kartou za špatné střídání.

Obrana:Stabilní síla

Největší plus naší obrany je v jejím stálém složení,je tedy dobře sehraná.Má čtyři stálé hráče,začít musíme u kapitána,kterým je

Michal Bena.Určitě nejvýraznější postava týmu.Na hřišti ho nikdo nepřehlédne.Bojovník a hecíř k pohledání,a taky technicky vybavený.Hru hodně prožívá a letos se i nevídaně rozstřílel.Skóroval v 15 zápasech,nejčastěji z celého týmu.Celkem vstřelil 18 gólů,na obránce slušný výkon.

Další silným hráčem do obrany je Lukáš Neugebauer, takticky výborný obránce.Je vždy tam,kde být má,jako brankář si nemůžu vzpomenout na jeho nějakou chybu.A taky umí střílet-14 gólů.Hlavně jeho střely přes celé hřiště do prázdné branky,to byla lahůdka!

Jirka Střídecký,další nováček.A důležitá mladá krev do obrany.Tím pádem se naše obrana zrychlila a byla pružnější.A svojí rychlostí podpořil i útok,vstřelil 11 gólů a na hodně jich přihrál.

Posledním kamínkem do obrany je Jirka Černošek.Nenápadný,ale důležitý hráč.Nedává tolik gólů,jako ostatní,raději jistí hru zezadu.Připadá mi,že se rok od roku zlepšuje.Párkrát sice prohodil,že letos s futsalem skončí,doufejme ale,že to nemyslí vážně.

I v obraně máme občasného hráče,je jím Michal Janík.Protože pracuje i o víkendech,tak chodí jen když má volno.I letos párkrát vypomohl a odměnou mu byl vstřelený gól a zápis do klubových statistik.

Sluší se připomenout i Pavla Vašulku.Na podzim byl platným členem obrany,přes zimu ale musel kvůli nemoci s futsalem skončit.Přivedl ale nové posily a patří mu dík za všechno,co pro náš klub udělal.

Brankář:Blue Flames mu nedovolí stárnout

Náš brankář,který pamatuje Ivo Viktora v době jeho největší slávy,se cítí v sedmém futsalovém nebi..Letos se mu dařilo,nevynechal jediný zápas a průměr 2,5 obdržených branek na zápas taky není nejhorší.Ani v nejrůžovějším snu ho nenapadlo,že ve 45 letech bude hrát o postup do vyšší soutěže.Občas ho sportování už pěkně bolí (letos otočené zápěstí,už napořád opotřebovaný meniskus),končit se ale nechystá.Proč taky,když mezi spoluhráči se nestárne….

Takže to je hodnocení Áčka za sezónu 2010-2011.Ale ona ještě tak úplně neskončila.Čeká se na to,jakou soutěž budeme vlastně příští rok hrát.Jestli zůstaneme v 1.brněnské lize,nebo administrativní cestou postoupíme do okresního přeboru.Možnosti jsou.

Zpět

Vyhledávání

Blue Flames Brno© 2009 Všechna práva vyhrazena.