Archiv článků

Béčko:Rekordní hráčská účast

22.05.2011 17:14

Blue Flames B:United 7:3 (4:2) Kouřil 2,Holík 2,Bena,Horák,Švancara

Na nedělní zápasy Béčka dorazilo dvanáct hráčů!Přišel i Petr Švancara,a tak jsme se těšili,že nám ukáže něco ze svých kousků.Švanci se ujal role režiséra hry a ostatní těžili z jeho fotbalové techniky.Soupeř se chtěl taky vytáhnout a tak z toho byl pěkný zápas bez obavy o výsledek.

Blue Flames B:Kobas Brothers B 5:2 (2:0) Švancara 2,Mendel 2,Bena

Druhý zápas se odehrával stejně jako ten první.Švanci si i zastřílel a my byli rádi,že si s ním můžeme zahrát.Tak věřme,že se mu u nás v Blue Flames líbilo a že zas dohledné době mezi nás dorazí.

>>

Áčko:Nejdříve střelnice,potom remíza

21.05.2011 17:09

Blue Flames A:Madrid 11:2 (4:2) Balon 4,Neugebauer 3,Střídecký 2,Šlapák,Černošek

Na zápas opět dorazilo deset našich hráčů,ale soupeř jen v pěti včetně brankáře.Takže musel hrát bez střídání,nicméně na začátku pěkně zlobil.Rychle kombinoval a pomáhal mu i brankář,který se vysouval hluboko do pole.To ale posléze vyznělo v náš prospěch.Dvěma přesnými odkopy přes celé hřiště jsme získali vedení a hlavně psychicky zdeptali soupeřova útočícího brankáře.Ten nejdříve od poloviny hřiště marně stíhal míč,který neustále metr před ním poskakoval až do branky a krátce nato chytl rukama míč hluboko v poli.Následovala červená karta a soupeř přes dvě třetiny zápasu dohrával ve třech a bez brankáře.Další průběh zápasu byla jen otázka skóre.

Blue Flames A:Panama B 3:3 (3:0) Neugebauer 2,Balon

Na Panamu jsme se v hlavách chystali už dlouho dopředu,protože jsme měli v paměti jak nás přejela na podzim.Soupeř nastoupil se spoustou hráčů,ale chyběl jim brankář!A tak nasadili do branky hráče z pole,který ale neustále vybíhal a tak vlastně neustále hráli jakousi přesilovku bez brankáře.To ale nahrálo nám!Soupeřův polo-brankář se nestíhal vracet a naši hráči měli už z předchozího zápasu natrénovány kopy přes celé hřiště,které neomylně padaly tam,kam měly.Soupeřovi hráči z toho byli značně rozhozeni a víc než nám se věnovali nadávkám na svého brankáře.

Druhý poločas se rapidně změnil.Soupeř vyměnil brankáře,ten už stál kde měl,a my se rychle dostali pod tlak.Panama rozehrála svoje kombinace na jeden dotek a my stíhali jen narušovat jejich akce.I tak ale Panama po kombinacích až do branky stihla vyrovnat v závěru nás od prohry zachránila tyčka.Zápas dvou úplně rozdílných poločasů tak skončil remízou.

Co říci k dnešním zápasům?Madrid se vlastně porazil sám.Když dorazil v takovém počtu,tak mohl doufat jen v zázrak.Co se týče Panamy,tam je to na vážkách,jestli je to bod ztracený nebo získaný.Vedli jsme o tři branky a nevyhráli.Na druhé straně jsme ty góly nastříleli do prázdné branky a ve druhém poločase nás soupeř jednoznačně přehrál.Takže asi spravedlivá remíza.

>>

Áčko:Vrátil se Honza Vrána a s ním i vítězné zápasy

14.05.2011 17:05

Blue Flames A:Hustopeče 5:3 (3:2) Balon 2,Bena,Šlapák,Sedlinský

Na dnešní den přišlo neuvěřitelných deset hráčů!Přišel i uzdravený Honza Vrána a s ním se nám zvedlo sebevědomí.Ze začátku to tak ale nevypadalo.Soupeř ovládal jen jednu věc,a sice bleskové uvolnění a tvrdou střelu,to ale uměl dokonale.V poli jsme jej přehrávali,jakmile jsme jej ale  pustili na dostřel od naší branky tak to hořelo.Naštěstí soupeřova obrana byla výrazně slabší než útok,a tak jsme nepříznivý výsledek do poločasu otočili v náš prospěch.

Po přestávce soupeř stihl ještě vyrovnat,pak jsme si už ale dali v obraně pozor.A protože hustopečská obrana dělala chyby,přišly naše útočné kombinace a i branky.Samozřejmě jsme fůru dalších šancí neproměnili,ale to už k nám tak nějak patří.Po měsíci čekání jsme vyhráli zápas a navíc zaslouženě!

Blue Flames A:Rewin 12:1 (7:1) Balon 3,Bena 2,Neugebauer 2,Šlapák,Střídecký,Vrána, Sedlinský,Janík

Výsledek byl jasný už před utkáním.Soupeř dorazil jen s pěti hráči do pole a dva se předchozím utkání zranili.Jeden tak,že nemohl ani pořádně chodit a druhý se nemohl rozběhnout.A tak byl zápas jen otázkou skóre.Rewin vydržel deset minut vzdorovat,dokonce vyrovnal na 1:1,pak ale pochopitelně fyzicky odešel a do tabulky střelců se postupně zapsala celá soupiska.

Poznatek:Kromě slušného vylepšení skóre je výborné taky to,že nás chodí na zápasy čím dál víc.Oproti minulé sezóně,kdy jsme se scházeli jako švábi na pivo a ligu zachraňovali v pěti lidech,je to velký krok kupředu.

>>

Béčko:Bolest nebolela

08.05.2011 17:02

Blue Flames B:Bolest 6:1 (3:0) Střídecký 2,Šlapák 2,Sedlinský,Šoukal

Na výpomoc tentokrát dorazilo i pár borců z Áčka,které mělo volno,brankářské rukavice oprášil Martin Dilhof a mohlo se začít.Bolest nebyla vážnějším soupeřem,hráčská kvalita byla na naší straně..Skóre tentokrát nenarůstalo pomalu ale jistě,nýbrž jen pomalu,protože naši hráči dokázali spálit neuvěřitelné věci.Soupeř proto velkou bolest neprožil,protože výsledek je pro něj hodně milosrdný,Stále vedeme naši skupinu!

>>

Béčko:Jen poloviční úspěšnost

01.05.2011 18:00

Blue Flames B:Zoner 8:4 (2:2) Balon 3,Najt,Šoukal,Holík,Mendel,Dilhof

Soupeř oproti podzimu doplnil kádr třemi mladými hráči a bylo to znát.Už to nebyl ten slaboučký Zoner z podzimu,kdy jsme mu nasázeli 16 branek,ale hlavně v prvním poločase nepříjemný protivník.V první části dokonce dvakrát vedl,ale sváteční střelci Kuba Najt a Tomáš Šoukal skóre vždy srovnali.Po přestávce vzal osud zápasu do svých rukou Tomáš Balon,posila z Áčka.Dvěma slepenými góly překlopil skóre na naši stranu a soupeř pomalu ale jistě odpadal.Nakonec se do listiny střelců zapsala celá soupiska kromě brankáře a Tomáše Sedlinského.Ten nemůže na jaře najít podzimní formu.

Blue Flames B:Prison 3:5 (2:4) Mendel,Holík,Balon

Ve druhém zápase proti nám nastoupil konsolidovaný soupeř a od začátku jsme tahali za kratší konec.Hned na začátku byl vyloučen Kuba Najt,když zezadu skosil útočníka mířícího do sólového úniku.To ale nebyl hlavní důvod prohry,to byly hlavně nevyužité šance a nejistý brankář,který jen stěží překonával bolest ze zraněného zápěstí.Takže už čtvrtá letošní prohra a kupodivu stále první místo v tabulce!Skupina totiž nemá suveréna jako vloni Greens,o první místo mezi sebou bojují čtyři týmy.

>>

Áčko: Hrozivě jalová produktivita

30.04.2011 16:54

Blue Flames A:Queens Park Chrlice 1:1 (1:0) Střídecký

Tento zápas byl vlastně soubojem jen s brankářem hostů Bělohlávkem.Skoro všechno pochytal,rozehrával akce,útočil…Ale popořadě.Hned na začátku jsme se dostávali do šancí a zasypali soupeřovu branku sprchou střel,brankář byl ale vždy na místě.A tak to vlastně bylo celý poločas.Soupeř byl směrem dopředu naprosto bezzubý a tak to bylo jen o tom,kolik se nám podaří vstřelit gólů.Bohužel jenom jeden a ještě se štěstím.Brankář vyrazil prudkou střelu na tyč,od ní se míč odrazil do druhé tyče,od ní putoval zpět k první a tam teprve zapadl do sítě.Ve druhém poločase se přece jen něco změnilo.My jsme dále nebyli schopni vstřelit gól ani z těch nejvyloženějších šancí,soupeř ale začal vystrkovat růžky díky brankářovi,který začal stále častěji vyběhávat do pole.QPCh začali mít šance,náš brankář se ale překonával.My jsme také měli řadu šancí,gól jsme však nevstřelili ani jednoho kroku před brankou.No a minutu před koncem jsme byli po zásluze potrestáni vyrovnávací brankou po biliárovém ťukesu,který opět začal u sousedova brankáře.

Blue Flames A:BB Press 1:3 (1:3) Střídecký

V prvním poločase jsme začali aktivněji a brzy se dostali do vedení,když Jirka Střídecký natřikrát překonal soupeřova brankáře.Soupeř si pak ale vzal oddechový čas a pak to začalo lítat!Bohužel u naší branky.Několikrát nás přečíslil a najednou to bylo 1:3.Dlužno říci,že taky dík našim útočníkům,kteří nejen že nedávali góly,ale taky nezachytávali začátek soupeřových akcí.Ve druhém poločase už branka nepadla.Naše akce byly pomalé a tudíž do plných a soupeřovy akce náš brankář vychytal i když v jednom případě za cenu naražené zádele.

Poznatek:Tento hrací den ukázal,jak moc nám chybí Honza Vrána.Jeho rychlé kličky,pohotovou střelu a výpomoc při bránění není nikdo schopen nahradit.Dva vstřelené góly ze dvou zápasů je hrůza.S vidinou postupu se můžeme rozloučit,pokud ale naše produktivita stojí na jednom hráči,tak nemáme ve vyšší soutěži co dělat.

>>

Áčko: Bez útočníků to nepůjde

23.04.2011 16:52

Blue Flames A:Tomson B 1:5 (0:3) Bena

Na důležitý zápas s Tomsonem se nás sešlo dost,ale samí obránci či útočníci z nouze,neboli obránci přeškolení na útočníky.Začalo se oboustranně opatrně,my jsme se do útočení moc nehrnuli a soupeř zase nevěděl,co má od nás čekat.A tak první polovinu rozhodly standardní situace(přímé kopy).Při prvním si soupeř dovolil kopnout míč přímo přes zeď a zesměšnil našeho brankáře parádním angličanem o břevno.Druhý gól už byla klasicky rozťukaná standartka do prázdné brány. No a aby toho nebylo dost tak jsme dostali do poločasu ještě jeden a při jedné prudké střele se brankářovi otočilo zápěstí,což bude mít asi ještě následky.

Ve druhém poločase jsme se snažili s výsledkem něco udělat,ale nešlo to.Na naší hře bylo vidět,že obráncům není útočení vlastní a navíc za nimi zůstávaly v obraně díry.Tomson hrál jen to,co potřeboval,přidal další dva góly a bylo hotovo.

Blue Flames A:Atlantis 2:5 (0:3) Bena,Dilhof

O druhém zápase se dá napsat jen to,že to byla přesná kopie toho předešlého!Zkoušeli jsme útočit,ale našim obráncům prostě schází útočnická dravost.A soupeř si toho rychle všiml a po rychlých akcích střílel góly.Když se k tomu přičte i smůla v podobě několika nastřelených tyček a jediný hráč,který byl schopen vstřelit gól(Michal Bena),tak se zrodil náš první den v sezóně bez uhraného bodu.

Zajímavost:Na konci zápasu snižoval na 2:5 Martin Dilhof.Původně došel na zápas už jen jako velitelský dohled,při naší zoufalé situaci s útočníky ale nastoupil do zápasu.A vstřelil svůj první letošní gól za Áčko!Už desátou sezónu v řadě se alespoň jednou trefil a začíná stíhat Ryana Giggse z Manchesteru United.:-)

>>

První jarní kolo: Áčko vítězně, Béčko jen napůl

16.04.2011 18:00

Blue Flames A:Parmagianni 4:1 (2:0) Kouřil 2,Bena,Balon

Z prvního jarního zápasu jsme měli trochu obavy.Jak se obejdeme bez nejlepšího střelce,jak zapadne nová posila,jak se nám bude hrát po pětiměsíční přestávce…Začátek zápasu tomu napovídal.Převážně se sice hrálo ve středu pole,šance si ale vytvářel soupeř.Párkrát nám pěkně zatopil,naštěstí bez úspěchu.Po 15 minutách se hra začala vyrovnávat,rozehráli jsme se do podzimní formy a výsledek se dostavil!Dvě rychlé kombinace a  bylo to 2:0 za pět minut.Sluší se připomenout,že prvním jarním střelcem se stal kapitán Michal Bena.

Po přestávce jsme měli už mírně navrch.Hráli jsme poctivě zezadu a výsledek se zdál jistý.Ale…Několik našich nevyužitých šancí a průnik soupeřova útočníka přes tři hráče a střela o tyč znamenala snížení na 2:1.Drama ale netrvalo dlouho.Sólový únik proměnila naše nová posila Tomáš Balon a postaral se tak nejen o svoji zdařilou premiéru,ale i uklidnění hry.A vzápětí faul soupeře a penalta v náš prospěch.Milan Kouřil ji bezpečně proměnil a v poklidu jsme si došli pro vítězství.

Zajímavost:“Parmazánům“jsme letos nastříleli 9 branek.Z toho jich nastřílel 5 Milan Kouřil.Přitom za celý ročník jich celkem nastřílel jen 6.Že by to byl jeho oblíbený soupeř?Nebylo by špatné,kdyby takových oblíbených klubů měl víc.Třeba Tomson už tuto sobotu.

Tak dost Áčka a pojďme rychle na Béčko.Tak jako někteří hráči,kteří dohráli svůj zápas za Áčko,v dresech a kopačkách naskákali do aut a jeli pomáhat Béčku na Okruh.

Blue Flames B:Špilberk 5:3 (1:2) Dilhof,Deutsch,Sedlinský,Košťák,Podhrázský

I Béčko nasadilo do jarních bojů novou posilu,poprvé si zahrál Adam Podhrázský.Na hřišti se rozpoutal boj,který ale brzdily časté nepřesnosti při rozehrávce.Soupeř toho dokázal využít a vedl už 3:1!Pak se ale ukázala naše zkušenost,nová posila taky ukázala svoji kvalitu a pomalu ale jistě jsme zápas otočili.

Blue Flames B:Orel St.Lískovec 4:6 (3:4) Podhrázský 2,Šlapák 2

Když dorazily na Okruh posily z Áčka,skóre bylo už 0:4!Nestíhala naše obrana.Áčkaři okamžitě nastoupili na plac a pustili se do práce.Do poločasu už to bylo jen o gól a otočení skóre se zdálo jen otázkou času.Chyba!Soupeř poznal,že s otevřenou hrou by už neměl šanci,zabetonoval se před vlastní brankou a vyrážel do brejků.A to mělo hrozný účinek.Opět jsme prohrávali o tři branky a závěrečné snížení bylo už jen kosmetickou úpravou skóre.

Poznatek:Hlavně ve druhém zápase dost zbrklostí a nepřesností.Chtělo by to více klidu a jistoty.Plusem je Adam Podhrázský.Má na to Béčko herně táhnout a při snaze by mohl časem pomýšlet i na Áčko.

>>

Jaro je tady. A Blue Flames vyrážejí do boje!

15.04.2011 16:45

Zima a její nevlídné počasí je konečně za námi a tak vítám všechny hráče a příznivce Blue Flames na našich webových stránkách. Blíží se termín zahájení jarní sezóny a tak se podívejme, co se s naším klubem dělo přes zimu.

Docela velký pohyb na soupiskách

Přes zimní přestávku se udál docela velký pohyb v kádru. Nejdříve si shrneme ty méně radostné zprávy. Pavel Vašulka dostal od doktorů úplný zákaz futsalu. To je nepříjemný zásah do obrany.Honza Vrána má po malé operaci,vypadá to,že nestihne první polovinu jara.Tím pádem se ostatní musí podělit o jeho góly.V Béčku má problémy s kolenem Jura Jurečka a jeho účast na jaře je nejistá.A David Mendel jezdí pracovat do Polska a neví,jak bude stíhat víkendové zápasy.

A teď příchody či návraty: Po vyléčení kolena se vrací střelec Vojta Šlapák. Do obrany se vrací Michal Janík a Ivoš Pachura. Úplným nováčkem je Tomáš Balon. Na soupisku byl zapsán taky Adam Podhrázský, který u nás byl už v minulé sezóně, ale neodehrál jediný zápas. Do Béčka přišli taky brankář Pavel Pešek a obránce Petr Horák z bývalého REKO Komec,takže kolonie hráčů z tohoto klubu se u nás pěkně rozrůstá. Uvidíme, která posila se uplatní nejvíc.

A přestupový bonbónek na závěr: přestoupil k nám Petr Švancara. Díky Markovi Holíkovi se nám Švanciho podařilo získat na přestup z klubu Rewin a je tedy náš. I když může za nás nastoupit až po skončení 1. Gambrinus ligy, tak věříme, že si udělá čas a přijde nám pomoci.

Tréninky-to je potíž!

Přes zimu každý trénoval individuálně. Na začátku března jsme naznali,že by nebylo špatné se před začátkem ligy párkrát sejít a sehrát se.Ale nastal problém,volných a hlavně alespoň trochu slušných míst pro futsal zase v Brně tolik není.A tak se až tento týden Martinovi podařilo zajistit hřiště v Komárově každý čtvrtek od 17.00 do 18.30.Tak se snažme ať nás chodí co nejvíc,čtvrtek je na rozehrání před víkendovými zápasy ideální den.

Pořádně si prohlédněte a zapište rozpis zápasů na jaro,ať nás nechodí málo. Slabá účast na zápasech nás trápila ještě v docela nedávné době.A už odpočítávejte dny, 16.duben, den zahájení jarní části, je za dveřmi!